Żyjąc od lat w środowisku sprzedawców, obserwuje zachowania i reakcje ludzi. Dziś po ponad 10 latach doświadczenia, nic tak bardzo mnie nie irytuje jak to, że ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ SPRZEDAWCÓW WSTYDZI SIĘ SWOJEGO FACHU!

Tak właśnie wygląda rzeczywistość… ludzie, którzy na co dzień odwalają najcięższą robotę i odnoszą sukcesy – WSTYDZĄ SIĘ, ŻE SĄ SPRZEDAWCAMI. Czemu?

Stereotypy?  “Jesteś sprzedawcą, to pewnie wciskasz ludziom kit- Ty to nie masz sumienia”, “nakręcasz ludzi i robisz z nich idiotów”, “a co to za zawód sprzedawca?”, “też mi sukces, dzwonić i wyciągać pieniądze z portfela” , “ powinieneś się wstydzić! “ …

Słyszałeś, że sprzedawca to najgorszy sort zawodów? Sprzedawca to oszust? Sprzedawca to ten, który nie poradził sobie w żadnej innej dziedzinie?

Dajesz sobie wkręcać to wszystko, naprawdę?

Dlatego boisz się powiedzieć rodzinie, przyjaciołom, znajomym czym się zajmujesz? Przez stereotypy? Wymyślone przez ludzi, którzy w większości przypadków nie miała nigdy styczności z dziedziną jaką jest SPRZEDAŻ?

Każdego kto tak oceni Twój zawód, oczami wyobraźni postaw przy telefonie i każ mu wykonać kilka telefonów do obcych ludzi w celu przedstawienia oferty! Zakładam się, że spora część zapadłaby się ze wstydu pod ziemię, część popłakała i poszła do domu, a reszta rozłożyła ręce wydobywając z siebie ciche “przepraszam, to nie jest takie łatwe” !

Gdzie jest blokada? Tylko i wyłącznie w Twojej głowie. Brak wiary w siebie, brak wiary w to co robisz, brak wyższego celu, za to duża wiara w słowa innych. Jeżeli uwierzysz w te słowa- PRZEGRASZ!

JESTEM SPRZEDAWCĄ, brzmi tak samo jak “jestem doktorem” czy “jestem inżynierem”. Brzmi tak samo, dla ludzi, którzy wiedzą jak trzeba wiele się nauczyć, by móc z czystym sumieniem nazwać się SPRZEDAWCĄ Z KRWI I KOŚCI.

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, jesteś człowiekiem, który potrafi każdego dnia stawić czoło wyzwaniom!

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, człowiekiem, który się nie poddaje. Człowiekiem, który ma setki szans dziennie, ale i konieczności na rozmowę z klientami, którzy wcale nie mają ochoty na rozmowę z Tobą.

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, człowiekiem, który codziennie musi radzić sobie z odrzuceniem i porażką jakiej doświadczasz.

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, człowiekiem o ogromnej empatii, zrozumienia i cierpliwości wobec drugiego człowieka.

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, człowiekiem, który przeszedł ogrom pracy i naraził się na ogromny stres, aby stać się mistrzem w tym fachu!

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, człowiekiem, który nie tylko “walczy” z klientem, ale przede wszystkim ze swoim lękami i przekonaniami, brakiem pewności siebie i poczuciem wstydu. Pokonujesz ograniczenia – każdego dnia!!

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, człowiekiem, który chce uczciwie zarobić na chleb, uczciwie wykonując swoją pracę i oczekując uczciwej zapłaty.

POWINIENEŚ BYĆ Z SIEBIE DUMNY! Bardzo dumny!!
Wykonujesz najbardziej niewygodną pracę, jaką jest SPRZEDAŻ. Jesteś górnikiem sprzedaży! Jesteś profesjonalnym sprzedawcą, który przede wszystkim rozumie, że jego dziedzina jest podstawą gospodarki!
Żadne przedsiębiorstwo nie mogłoby funkcjonować, gdyby nie mieli swoich sprzedawców, którzy sprzedają jego produkty czy usługi. Ze sprzedaży biorą się podatki, które płacą firmy i instytucje!
Z podatków tworzone są szkoły, drogi czy parki..
FIRMA -> SPRZEDAWCY -> SPRZEDAŻ -> PODATKI -> SZKOŁY, DROGI.
Teraz niech zabraknie jednego elementu? Np. sprzedawców? Skutecznych i naprawdę dobrych sprzedawców? No właśnie..

Jesteś ważnym elementem układanki. CIESZ SIĘ, ŻE JESTEŚ SPRZEDAWCĄ. Oprócz tego, że tworzysz gospodarkę, tworzysz przede wszystkim SIEBIE. Uczysz się NEGOCJACJI, KOMUNIKACJI, INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ, EMPATII czy ROZWOJU OSOBISTEGO. Uczysz się SYSTEMATYCZNOŚCI, KONSEKWENCJI I WYTRWAŁOŚCI. Uczysz się dążenia do celu i wyznaczania sobie celów i ich realizowania.

JESTEŚ PRZYKŁADEM!
BĄDŹ DUMNYM I SZCZĘŚLIWYM SPRZEDAWCĄ !!


M.M
M.M

Leave a Reply

Your email address will not be published.