(Wersja Tekstowa poniżej)

 

Najprostsza technika sprzedaży — 100% skuteczności

 

Najprostszą techniką sprzedaży jest TECHNIKA KANAPKI. Na czym polega? — Dokładnie tak, jak nazwa wskazuje, robimy sobie kanapkę z treści, którą chcemy klientowi przekazać: na górze jest jedna część kanapki, na dole jest druga część kanapki, a w środku jest… mięso ☺. W naszym przypadku na górze dajemy korzyść, na dole dajemy korzyść, a do środka dajemy to, co jest… niewygodne dla nas. To, co chcemy w pewien sposób przykryć, żeby klient nie zwrócił na to uwagi.

 

Ponieważ zasada przyswajania informacji jest taka, że najbardziej pamiętamy to co jest na początku i to co jest na końcu. To co jest w środku naszemu umysłowi umyka. Jak chcemy klientowi przekazać informację o naszym produkcie, który jest po prostu drogi — to cenę wkładamy do środka. Mówimy najpierw o korzyści, potem o cenie, a potem znowu o korzyści. Jak to może wyglądać na przykładzie?

 

Kiedy sprzedajemy klientowi np. telewizor, a kosztuje on — powiedzmy — 6999 złotych, to możemy powiedzieć tak: Proszę pana, ten telewizor jest w technologii ledowej, ma 60 cm przekątnej, dzięki temu będzie pan mógł oglądać nawet z odległości 6 metrów jeśli ma pan duży salon — teraz dajemy do środka cenę — kosztuje jedyne 6999 złotych — i dajemy następną korzyść, najlepiej poprzedzoną partykułą wzmacniającą ‘ale’ — ale płatność możemy panu rozłożyć na raty, dzięki czemu zapłaci pan tylko 54 złote miesięcznie. Możesz też powiedzieć: ale w zamian za to wydłużamy panu gwarancję aż do 4 lat. Możesz też powiedzieć jeszcze coś innego, co będzie korzyścią, która przykryje cenę.

 

Mechanizm jest bardzo prosty. korzyść — cena — korzyść, bądź zamiast ceny wrzucasz coś, co jest niewygodne, np. długość umowy albo krótki okres gwarancji, albo jakieś obostrzenia, np. że pierwsza płatność jest gotówkowa a nie z terminem odroczonym.

 

Polecam stosowanie tej metody, ponieważ w prostocie tkwi jej siła. Gwarantuję Ci, że klient o wiele bardziej zapamięta to, co jest na początku i na końcu niż to, co w środku.

 

Trzymaj się serdecznie, cześć ☺

Koniecznie zajrzyj na mój bezpłatny webinar, w którym przekażę Ci cenną wiedzę na temat METODY SPRZEDAŻOWEJ O.K.S.P.R.Z.E.D.A.Ż. Bezpłatne szkolenie nauczy Cię jak krok po kroku sukcesywnie zwiększać sprzedaż. ZAPISZ SIĘ TUTAJ!!


M.M
M.M

Leave a Reply

Your email address will not be published.